Oferujemy następujące realizacje w terenie:

  • sesje nagraniowe materiału do późniejszego powielenia, np. do produkcji płyt CD
  • nagrania na potrzeby radia i TV
  • nagrania na potrzeby materiałów promocyjnych dla muzyków (demo)
  • nagrania dla uczestników konkursów muzycznych
  • nagrania do przewodów doktorskich i habilitacyjnych
  • realizacja toru dźwiękowego przy nagraniach płyt DVD
  • nagrania „live” z koncertów i konkursów muzycznych
  • rejestracja dźwiękowa konferencji, sympozjów i sesji naukowych

Nagrania w wytłumionym i małym pomieszczeniu studyjnym są doskonałym rozwiązaniem dla muzyki popularnej i jazzowej, oraz dla małych składów wykonujących określone gatunki muzyki klasycznej. Jednak już klasyka wykonywana przez większy zespół instrumentalny lub wokalny, a zwłaszcza muzyka organowa czy chóralna, wymaga dużej przestrzeni z doskonałą naturalną akustyką. Oczywiście przy współczesnej technice elementy takie jak przestrzeń czy pogłos możliwe są do zrekonstruowania na etapie obróbki dźwięku, ale nagranie takie zawsze będzie sztucznym tworem, a w przypadku muzyki klasycznej autentyczność brzmienia jest szczególnie istotna. Z tego też względu zdecydowana większość nagrań muzyki klasycznej odbywa się w wybranych przez wykonawców salach koncertowych, salach muzealnych lub wnętrzach kościołów – pozwala to na zarejestrowanie oryginalnej akustyki. Wspomnieć należy ponadto, że spora część nagrań muzyki klasycznej i sakralnej to rejestracje „live” z koncertów, które – z natury rzeczy – odbywają się w przeznaczonych do tych celów przestrzennych wnętrzach, a nie ciasnym i wygłuszonym studio.

Mając to na uwadze, oferujemy realizację wszelkich nagrań w miejscu wskazanym przez klienta jako sesje wyjazdowe. Ofertę naszą kierujemy do muzyków, orkiestr, chórów, stowarzyszeń, wydawnictw płytowych, rozgłośni radiowych i telewizyjnych, filharmonii i innych instytucji kulturalnych. Dysponujemy sprzętem najwyższej klasy, z systemem cyfrowego światłowodowego przesyłu sygnału MADI – umożliwiającym nagranie wszelkich składów – od solistów, przez zespoły kameralne, chóry, aż po orkiestrę symfoniczną. Nasz sprzęt możemy przetransportować i w ciągu kilkudziesięciu minut zmontować i skonfigurować do pracy w dowolnym miejscu.

Nagrywamy muzykę organową, chóralną, instrumentalną, wokalną, kameralną, symfoniczną, oratoryjno-kantatową. Każde nagranie rejestrowane jest na dwa całkowicie niezależne od siebie nośniki danych. W przypadku awarii jednego nośnika jesteśmy w posiadaniu drugiego kompletu plików. Zapisany materiał już w warunkach studyjnych kopiujemy na dyski twarde komputera i przy jego pomocy prowadzimy dalszą obróbkę dźwięku.

Współpracujemy także ze studiem filmowym, co umożliwia nam nagranie materiału wideo w rozdzielczości HDTV ze ścieżką dźwiękową hi-fi.

Chociaż jesteśmy w posiadaniu mobilnych urządzeń odsłuchowych, to jednak sugerujemy, aby dalsza obróbka nagranego materiału odbywała się w naszym studio w Łodzi. Jest to bowiem długotrwały proces, wymagający odpowiednio przygotowanego i wyposażonego pomieszczenia, oraz wielu dodatkowych urządzeń. Dzięki nim dźwięk jest możliwie jak najbardziej liniowy, co pozwala nam na uniknięcie przekłamań akustycznych wynikających z niedoskonałości pomieszczenia.

Nasza firma posiada siedzibę w Łodzi, ale obszar naszego działania obejmuje cały kraj i Europę. W przypadku sesji wielodniowych zakwaterowanie i wyżywienie organizuje Zleceniodawca.

Oferujemy także pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca do realizacji nagrania. Na stałe współpracujemy z prywatną salą koncertową TEMPLUM, Filharmonią Łódzką, Polskim Radiem Łódź, Salezjańskim Liceum Muzycznym, Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną im. H. Wieniawskiego w Łodzi, Samorządową Szkołą Muzyczną w Skierniewicach, oraz z wieloma kościołami w Łodzi i okolicach, o bardzo ciekawej akustyce. Osobom i instytucjom które zdecydują się na współpracę z nami przy nagraniu materiału dźwiękowego, proponujemy także kompleksową produkcję płyt CD.

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty!