Witamy Państwa na internetowej witrynie studia nagrań i wytwórni płytowej Ars Sonora. Jesteśmy specjalistyczną firmą działającą wyłącznie na polu muzyki klasycznej. Oferujemy zarówno kompleksową produkcję płyt CD – od nagrania, przez montaż, projekty graficzne aż do tłoczenia i dostarczenia gotowego produktu, jak i realizację wybranego etapu nagrania i produkcji. 

W dniach 26–29 czerwca br. w opolskiej katedrze przygotowywana jest płyta z muzyką organową.
Na organach oznaczonych opusem 2960 firmy Rieger z Krnova zarejestrowane zostaną utwory w wykonawstwie Moisesa Santiestebana Pupo, kubańskiego artysty. 59-głosowy instrument zostanie zarejestrowany przez studio nagraniowe Ars Sonora. Płyta zostanie wydana w serii Organy Śląska Opolskiego. Organista katedry hawańskiej realizuje projekt we współpracy z Diecezjalnym Instytutem Muzyki Kościelnej. Organy do nagrań przygotowała firma Kamerton Wiesława Jelenia z Olszynki.
Nagrania i jesienna promocja płyty dotyczą trwałości projektu pt. „Rozwój współpracy transgranicznej przy odnowie katedry w Ostrawie i w Opolu – konserwacja i renowacja Kaplicy Spowiedzi” realizowanego w 2015 r. i współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej RCZ-RP 2007-2013.

W trzeciej dekadzie kwietnia bieżącego, 2017 roku, realizowaliśmy nagrania do płyty CD „Civibus Urbis Opoliae”. Za kontuarem najstarszych organów w Opolu, w kościele św. Sebastiana zasiadł Maciej Lamm. Projekt fonograficzny jest współfinansowany przez Urząd Miasta Opola, a jego realizacja odbywa się w ramach obchodów 800-lecia miasta.
Na trwającym ponad 70 minut krążku znalazły się m.in. dzieła Bacha, Buxtehudego, Pachelbela, Brosiga, Karg-Elerta, a także kilka improwizacji wykonawcy – Macieja Lamma.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania video, które powstało przy okazji realizacji nagrań płytowych.

W marcu 2017 roku nasza firmowa zarejestrowała materiał do płyty CD, promującej niedawno odresataurowane organy firmy Schlag und Sohne w Kościele Pokoju w Świdnicy. Organową muzykę różnych epok zaprezentowali: Zuzanna Bator, Maciej Bator i Jakub Moneta. Płyta ukaże się niebawem nakładem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy Kościele Pokoju w Świdnicy. A już teraz prezentujemy nagranie video Allegro z VI Symfonii Organowej Ch.M. Widora, w wykonaniu Zuzanny Bator.